Aktualności

13 września 2023

Z kontuzją na księżyc, czyli jak wracać do formy po urazie?

Kontuzja zawsze zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. To koszmar każdego sportowca. Zaburza rytm życia, wytrąca z równowagi, zatrzymuje nawet tych porządnie rozpędzonych.

Jak poradzić sobie w okresie rekonwalescencji? Jak pogodzić się z przerwą od treningów i dobrze ją wykorzystać?


Czytaj dalej

17 sierpnia 2023

Nie tylko movember – czyli jak zmotywować mężczyznę do profilaktyki zdrowotnej?

,,Nie mam czasu”, ,,za miesiąc”, ,,mnie to nie dotyczy”, ,,mam ważniejsze sprawy na głowie” – to popularne wymówki, kiedy porusza się temat profilaktyki zdrowotnej. Według badań GUS mężczyźni chodzą do lekarzy znacznie rzadziej niż kobiety i w mniejszym stopniu dbają o swoje zdrowie. Jest to dość duży problem, który ma swoje kulturowe podłoże i niesie za sobą poważne konsekwencje.


Czytaj dalej

12 sierpnia 2023

Higiena rąk – banał czy klucz do naszego zdrowia?

Dłonie – niezbędne w codziennym życiu, pasji, pracy czy w relacjach międzyludzkich, które często zaczynają się właśnie od podania dłoni. Choć użyteczny charakter rąk pozytywnie wpływa na ludzkie życie, to mogą one również stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.


Czytaj dalej

24 lipca 2023

Wypoczynek nad wodą – jak bezpiecznie spędzić wakacje nad morzem/jeziorem?

Słońce, woda i swoboda Idealne wakacje? Nad wodą! Ukojenie w ciepły, letni dzień może przynieść chłodna kąpiel. Należy jednak przestrzegać odpowiednich zasad i w sposób bezpieczny podchodzić zarówno do przebywania na słońcu, jak i samych kąpieli. Bezpieczne opalanie Plaża dla wielu jest jednoznaczna z opalaniem. Przyjemne ciepło na ciele i […]


Czytaj dalej

12 lipca 2023

Szpital Orthos w Grupie LUX MED

Firma LUX MED wzmacnia swoją obecność na Dolnym Śląsku, kontynuując przyjętą strategię rozwoju szpitalnictwa. Umowa, na mocy której nasz szpital stał się częścią Grupy została podpisana 11 lipca 2023 roku. To już 15. szpital działający w ramach struktur LUX MED.


Czytaj dalej

26 czerwca 2022

Nawadnianie – bez wody ani rusz

Człowiek składa się w 60-70% z wody. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Woda nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale również nawadnia komórki ciała, reguluje procesy metaboliczne czy wspomaga przyswajanie substancji odżywczych.


Czytaj dalej

24 czerwca 2022

dr Pustelnik Mistrzem Polski w siatkówce plażowej lekarzy

Z ogromną radością informujemy, że dr Rafał Pustelnik oraz dr Mateusz Patkowski walczyli o siatkarskie laury podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej w Niechorzu. Dr Mateusz Patkowski dotarł do półfinałów, a dr Rafał Pustelnik rozbił bank z medalami.


Czytaj dalej

24 czerwca 2022

4125 zł wybiegaliśmy dla Przylądka Nadziei!

4125 zł dla Przylądka Nadziei wybiegali uczestnicy Orthos Go On Clinic Biegu!

Na starcie biegu, który odbył się 12 czerwca w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu stanęło 165 zawodników. To właśnie ich opłaty startowe przyczyniły się do tego, że mogliśmy przekazać wsparcie dzieciakom z Przylądka. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni z Zawodników i Zawodniczek, którzy dołożyli swoją cegiełkę pomocy i postanowili spędzić z nami biegową niedzielę.


Czytaj dalej