Aktualności

29 października 2023

Jesień na talerzu – czyli absolutny must have jesiennego jadłospisu, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie

Gdy jesienna aura otula nas szybciej zapadającym zmrokiem i niższą temperaturą, należy odpowiednio działać, aby przygotować nasz organizm na możliwy spadek odporności, a także wpłynąć na pozytywny przeskok z okresu letniego na jesienny. Możliwości jest wiele – od pysznych dań i przekąsek, przez rozgrzewające herbaty i napary, aż po odpowiednią suplementację.


Czytaj dalej

27 października 2023

Jak motywować dziecko do aktywności fizycznej?

Telefony, komputery, tablety – tak spędzają czas dzieci w XXI wieku. Coraz częściej spotkasz je przed ekranem niż na podwórku. Młodzież rzadziej się rusza, biega i z własnej woli szuka aktywności fizycznych. Jak zachęcić dzieci do sportu?


Czytaj dalej

13 września 2023

Z kontuzją na księżyc, czyli jak wracać do formy po urazie?

Kontuzja zawsze zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. To koszmar każdego sportowca. Zaburza rytm życia, wytrąca z równowagi, zatrzymuje nawet tych porządnie rozpędzonych.

Jak poradzić sobie w okresie rekonwalescencji? Jak pogodzić się z przerwą od treningów i dobrze ją wykorzystać?


Czytaj dalej

17 sierpnia 2023

Nie tylko movember – czyli jak zmotywować mężczyznę do profilaktyki zdrowotnej?

,,Nie mam czasu”, ,,za miesiąc”, ,,mnie to nie dotyczy”, ,,mam ważniejsze sprawy na głowie” – to popularne wymówki, kiedy porusza się temat profilaktyki zdrowotnej. Według badań GUS mężczyźni chodzą do lekarzy znacznie rzadziej niż kobiety i w mniejszym stopniu dbają o swoje zdrowie. Jest to dość duży problem, który ma swoje kulturowe podłoże i niesie za sobą poważne konsekwencje.


Czytaj dalej

12 sierpnia 2023

Higiena rąk – banał czy klucz do naszego zdrowia?

Dłonie – niezbędne w codziennym życiu, pasji, pracy czy w relacjach międzyludzkich, które często zaczynają się właśnie od podania dłoni. Choć użyteczny charakter rąk pozytywnie wpływa na ludzkie życie, to mogą one również stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.


Czytaj dalej

24 lipca 2023

Wypoczynek nad wodą – jak bezpiecznie spędzić wakacje nad morzem/jeziorem?

Słońce, woda i swoboda Idealne wakacje? Nad wodą! Ukojenie w ciepły, letni dzień może przynieść chłodna kąpiel. Należy jednak przestrzegać odpowiednich zasad i w sposób bezpieczny podchodzić zarówno do przebywania na słońcu, jak i samych kąpieli. Bezpieczne opalanie Plaża dla wielu jest jednoznaczna z opalaniem. Przyjemne ciepło na ciele i […]


Czytaj dalej

12 lipca 2023

Szpital Orthos w Grupie LUX MED

Firma LUX MED wzmacnia swoją obecność na Dolnym Śląsku, kontynuując przyjętą strategię rozwoju szpitalnictwa. Umowa, na mocy której nasz szpital stał się częścią Grupy została podpisana 11 lipca 2023 roku. To już 15. szpital działający w ramach struktur LUX MED.


Czytaj dalej