Centrum Rekonstrukcji Splotu Ramiennego i Nerwów Obwodowych

Centrum Rekonstrukcji Splotu Ramiennego i Nerwów Obwodowych w szpitalu Orthos to autorski projekt prof. dr. hab. Jerzego Goska oraz dr n. med. Jacka Martynkiewicza, uznanych ekspertów w dziedzinie rekonstrukcji nerwów obwodowych.

 

W ramach działalności ośrodka Zespół Ekspertów realizuje m.in. diagnostykę oraz leczenie chirurgiczne chorób i urazów kończyny górnej, zabiegi z zakresu chirurgii ręki, chirurgii nerwów obwodowych, mikrochirurgii oraz rekonstrukcje wielotkankowe w zakresie narządu ruchu.

 

Do uszkodzenia nerwów obwodowych dochodzi zazwyczaj w wyniku wypadków, postrzałów, złamań kości w sąsiedztwie nerwów oraz ucisku. Chirurgiczne metody leczenia uszkodzeń nerwów obwodowych uzależnione są od lokalizacji, typu, czasu powstania uszkodzenia oraz mechanizmu jego powstania. Wpływ na uzyskiwane wyniki leczenia operacyjnego ma: wiek pacjenta, czas, który minął od urazu do operacji, wielkość ubytku w nerwie, a także poziom i stopień uszkodzenia.

 

Nerwowy potencjał regeneracyjny jest największy u ludzi młodych i w średnim wieku. Powyżej 65. roku życia ulega on osłabieniu. Nie wyklucza to możliwości uzyskania poprawy u ludzi starszych, ale zwykle jest ona mniejsza.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wybranych zabiegów realizowanych przez prof. dr. hab. Jerzego Goska oraz dr n. med. Jacka Martynkiewicza w naszym szpitalu oraz do umówienia się na wizytę u ekspertów za pośrednistwem naszej Rejestracji tel. 71 73 58 700 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00) lub przez profile specjalistów w serwisie Znany Lekarz:

 

prof. dr hab. n. med. Jerzy Gosk: profil w serwisie Znany Lekarz

dr n. med. Jacek Martynkiewicz: profil w serwisie Znany Lekarz