Centrum Neurochirurgii (Ośrodek Leczenia Bólu Kręgosłupa)

Na styku ortopedii, chirurgii i neurochirurgii

Schorzenia kręgosłupa to problem cywilizacyjny. Zarówno te wrodzone, jak i nabyte są bolesne i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest, aby w porę zareagować i nie doprowadzać do dalszej degradacji w jego obrębie. Zdrowy kręgosłup to priorytet dla naszych ekspertów – ortopedów, chirurgów kręgosłupa oraz neurochirurgów, którzy leczą ostre i przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa, czy jego deformacje.

 

Jednymi z największych i najbardziej skomplikowanych zabiegów są te realizowane przez zespół pod kierownictwem dr hab. n. med. Wiktora Urbańskiego. Wykonuje on m.in. operacje leczenia skomplikowanych skolioz. Jest specjalistą, który jako pierwszy w Polsce dokonał wszczepiania rosnących prętów magnetycznych kręgosłupa u dzieci.

 

„Boli mnie biodro (kolano, bark lub inne części ciała), a okazało się, że to jednak kręgosłup” – czasami słyszymy takie stwierdzenia od Pacjentów, którzy wychodzą z gabinetów naszych specjalistów i taka diagnoza zdecydowanie ich zaskakuje. To pokazuje najlepiej, że schorzenia narządu ruchu kostno-mięśniowo-powięziowego w sposób nieodłączny przeplatają się ze schorzeniami układu nerwowego. Aby poznać przyczynę dolegliwości trzeba postawić na kompleksową diagnostykę.

 

W naszym szpitalu mogą Państwo skorzystać również z pomocy m.in dr Przemysława Myśliwca – naszego specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który specjalizuje się w leczeniu bólu kręgosłupa. Znany jest ze swojej dociekliwości w poszukiwaniu prawdziwych przyczyn tego, dlaczego ból pojawia się pierwotnie lub cyklicznie u pacjenta, dlaczego akurat w tym miejscu i jak ulżyć pacjentowi w dolegliwościach bólowych, co pozwoli na dalsze leczenie i wsparcie niekiedy specjalistów z kilku innych dziedzin.

 

Cieszymy się, że pracujący na co dzień w Rothenburgu oraz zdobywający wiedzę i doświadczenie m.in. na Uniwersytecie Medycznym w Dreźnie Doktor Myśliwiec niedawno dołączył do naszego Teamu i zapraszamy do skorzystania z konsultacji u niego. W przypadku kiedy Wam lub Waszym bliskim towarzyszy ból kręgosłupa, promieniujące, uciążliwe drętwienia lub ból niewiadomego pochodzenia – sprawdźcie co może być przyczyną i dajcie sobie szansę na życie bez bólu.

 

Rejestracja tel. 71 73 58 700