Powiększanie Piersi

Zabiegi

Zabieg powiększenia piersi

znany też pod nazwą augmentacji czy mammoplastyki, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu.

Rodzaje implantów: okrągłe, anatomiczne, asymetryczne.
Rodzaje implantów ze względu na profil: niski (moderate), wysoki (high).

Wielkość implantatów jest podawana w mililitrach. Wybór implantu, nie zależy od jego wielkości, ale od wymiaru. Przy doborze wielkości bierze się pod uwagę budowę anatomiczną ciała, tzn. wysokość, szerokość klatki piersiowej, proporcje postawy, wielkość miednicy, wielkość gruczołów piersiowych i oczywiście oczekiwania pacjentki.

Są dwie metody umieszczania implantów: pod mięsień, pod gruczoł piersiowy.
Wybór metody zależy od jakości i wielkości gruczołu piersiowego, jakości skóry i tkanki podskórnej oraz od siły i jakości mięśnia. Zasłonięcie implantu musi być wystarczające. Jeżeli implant nie jest wystarczająco schowany, jest widoczny co nie wygląda estetycznie. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem, aby pacjentka zharmonizowała swoje wyobrażenia z realnymi możliwościami, proporcjami ciała i opinią lekarza operującego.

Metoda włożenia i umieszczenia implantu

będzie zależała od anatomicznych predyspozycji pacjenta i zaleceń chirurga. Implant umieszcza się poprzez 3-4cm cięcie, prowadzone albo w fałdzie gdzie pierś łączy się z klatką piersiową, poprzez ciemną skórę wokół brodawki lub też pod pachą. Każde cięcie jest przeprowadzone bardzo dokładnie, aby blizna końcowa była jak najmniej widoczna. Przy pomocy odpowiedniej preparacji tkanki zostaje wytworzona kieszeń, do której wkładany jest implant.

2-3 godziny

Czas trwania zabiegu

1 dni

Pobyt w klinice

ogólne

Znieczulenie

10 dni

Zalecany czas pobytu pod kontrolą lekarza

Zalecenia przed operacją:

 

  • nie zażywanie Aspiryny i leków pochodnych na 7 dni przed zabiegiem
  • powstrzymanie się od picia alkoholu, mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem

Zalecenia po operacji:

 

  • noszenie specjalnego biustonosza, bez fiszbin, bez „push upów”
  • unikanie wysiłku fizycznego, ćwiczeń przez 4-5 tygodni po zabiegu
  • masaż blizn
  • stosowanie kremu poprawiającego wygląd blizn np. Dermatix