Rekonstrukcja błony bębenkowej i kosteczek słuchowych

Operations

Perforacja błony bębenkowej jest wynikiem stanu zapalnego lub urazu. Przy uszkodzeniach błony bębenkowej może również dojść do uszkodzenia kosteczek słuchowych. Objawami tych schorzeń jest niedosłuch spowodowany zaburzeniem przewodzenia dźwięków w uchu środkowym. Mogą towarzyszyć mu szumy uszne oraz nawracające wycieki z uszu w szczególności po jego zamoczeniu.


Zabieg myringoplastyki, czyli plastyki błony bębenkowej polega na uzupełnieniu ubytku za pomocą tkanki własnej, najczęściej ochrzęstnej z chrząstki małżowiny lub blaszki przedpowięziowej mięśnia skroniowego. Cięcie jest wykonywane wewnątrz przewodu słuchowego lub za małżowina uszną. Istnieje kilka technik pokrywania ubytku błony bębenkowej w zależności od jego wielkości i lokalizacji.

Ossikuloplastyka jest zabiegiem rekonstrukcji łańcuszka kosteczek słuchowych i może być wykonywana łącznie z myringoplastyką. Do rekonstrukcji oprócz materiału własnego (chrząstki lub kości zbitej) stosuje się protezki z materiałów biozgodnych. Opatrunek po zabiegu usuwa się z ucha po 1 tygodniu.


1,5 - 2 hDuration of the treatment

2 dniStay in the clinic

ogólneAnesthesia

1 miesiącRecommended stay under the supervision of a doctorArrive for a visit
How can we help you?

Arrive for a visit


* By sending the form, I agree to submit the offer and process and store my personal data for marketing purposes in accordance with the Personal Data Protection Act of 29 August 1997.