Szkolimy się z Arthrexem

Grudzień rozpoczął się dla naszych ortopedów intensywnie! Na terenie naszego szpitala zaparkował Arthrex Mobile Skills Lab – mobilne laboratorium firmy Arthrex. To właśnie w nim nasi lekarze, specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu szkolili się dziś z najnowocześniejszych technik operacyjnych – artroskopowych na tzw. kadawerach – nieutrwalonych preparatach umożliwiających szkolenie w warunkach niemal w 100% zbliżonych do sali operacyjnej.

W szkoleniu wzięli udział m.in. dr Mateusz Patkowski, dr Jan Śliwowski, dr Rafał Pustelnik i dr Tomasz Nowak. Na co dzień możecie ich spotkać w naszych poradniach ortopedycznych lub na bloku operacyjnym, gdzie dbają o Wasz szybki powrót do formy m.in. po kontuzjach, urazach, czy też operacjach endoprotezoplastyki stawów.

Lekarze mieli możliwość przećwiczenia stosowania technik małoinwazyjnych w leczeniu uszkodzeń chrzęstnych i chrzęstno-kostnych stawu kolanowego. Pod czujnym okiem instruktorów trenowali pracę na najnowocześniejszym sprzęcie firmy Arthrex i dzielili się wiedzą oraz wymieniali doświadczeniami.

Mobilne laboratoria firmy Arthrex podróżują po całej Europie, aby umożliwić spersonalizowane treningi lekarzom w warunkach zbliżonych do sali operacyjnej i jak najbliższej ich codziennych miejsc pracy. Są wyposażone w najnowszy sprzęt operacyjny i technologie transmisji obrazu.

To jeden z wielu przykładów doskonalenia umiejętności przez naszych lekarzy. Dobrze wiemy, że codzienny rozwój to podstawa sukcesu w każdej dziedzinie, dlatego z przyjemnością zdobywamy wiedzę, doświadczeni i budujemy zgrany zespół!