Pudełko życia dla naszych Seniorów!

W ramach jesiennej akcji informacyjnej do Seniorów leczących się w naszym szpitalu trafią bezpłatne zestawy: pudełko życia, karta informacyjna, naklejka na lodówkę oraz karta ICE. Wypełnienie karty informacyjnej z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych to skarbnica wiedzy dla lekarzy i ratowników medycznych!

Pudełko Życia powstało z myślą o szybkiej i sprawnej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pudełko może pomóc każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o sobie i chorobie na którą cierpi, a także o uczuleniach, zażywanych lekach oraz kontaktach do najbliższych. Po pudełko, w razie potrzeby, sięgną ratownicy medyczni, którzy pojawią się u chorego w przypadku wezwania pomocy.

INSTRUKCJA OBSŁUGI PUDEŁKA ŻYCIA:

  1. Wypełnij kartę informacyjną (jeśli potrzebujesz kilku egzemplarzy, możesz je wydrukować z naszej stronie www: formularz-pudelko. Pamiętaj, aby aktualizować dane zamieszczone w karcie zgodnie z Twoim bieżącym stanem zdrowia).
  2. Włóż wypełnioną kartę informacyjną do pudełka.
  3. Włóż pudełko do lodówki.
  4. na lodówkę przyklej okrągłą naklejkę z napisem „PUDEŁKO ŻYCIA”.
  5. wypełnij kartę informacyjną ICE i noś ją zawsze przy sobie.