Konsultacje geriatryczne i internistyczne w naszym szpitalu

Konsultacje geriatryczne i internistyczne w naszym szpitalu
Serdecznie zapraszamy na konsultacje geriatryczne i internistyczne u lek. Katarzyny Nowak. Konsultacje geriatryczne są nowością w portfolio naszych usług medycznych. Można się na nie umówić od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00 – 19:00 pod nr tel. 71 73 58 700.
Przygotowując się do konsultacji geriatrycznej należy przynieść spisane na kartce stosowane leki i dawkowanie, a także posiadaną dokumentację medyczną m.in. karty informacyjne z pobytów szpitalnych oraz karty konsultacji od różnych specjalistów, zalecenia pisemne od lekarzy. Jeśli pacjent posiada aparat słuchowy i okulary – prosimy również zabrać je ze sobą. W przypadku diagnostyki zaburzeń pamięci pomocna jest też obecność opiekuna, który jest zorientowany w sytuacji pacjenta i będzie w stanie pomóc uzyskać możliwie najpełniejszy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta.

Geriatria to dziedzina medycyny, która obejmuje swoim zasięgiem szereg schorzeń dotyczących osób w podeszłym wieku. U osób starszych mówimy o przeplataniu się chorób in-aging i off-aging czyli takich, które są charakterystyczne dla wieku starczego i które pojawiają się w wyniku starzenia się organizmu. Pacjenci ci wymagają kompleksowej opieki, przeprowadzenia szeregu badań oraz wsparcia specjalistów z wielu dziedzin.

Seniorzy cierpią zazwyczaj na kilka schorzeń w tym samym czasie. Przez co niezwykle ważne jest prawidłowe diagnozowanie stanu ich zdrowia i zaproponowanie kompleksowego leczenia. Najczęściej do geriatry zgłaszają się pacjenci m.in. z chorobami układu krążenia, ruchu, chorobami układu nerwowego i psychicznymi. Geriatria specjalizuje się także w diagnostyce i leczeniu bólu przewlekłego.