Wznowienie pracy szpitala i przychodni

Szanowni Państwo,

Po długim weekendzie majowym wracamy do wykonywania zabiegów oraz przeprowadzania konsultacji w ramach stacjonarnej przychodni szpitala Orthos.

Chcemy, aby czuli się Państwo u nas bezpiecznie, dlatego wprowadziliśmy szereg procedur, które mają maksymalnie zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

 1. Na wizytę należy zgłaszać się ok. 5 minut przed wskazaną godziną konsultacji, bez osób towarzyszących. Pacjenci, którzy przyjadą do nas wcześniej proszone są o poczekanie w samochodzie lub na terenie naszego parkingu/parku przyszpitalnego. Prosimy nie tworzyć kolejek przed drzwiami wejściowymi do szpitala.
 2. Przed wejściem do szpitala należy wypełnić ankietę epidemiologiczną. Należy to zrobić online: https://orthos.typeform.com/to/NtT7Ql, a w ostateczności bezpośrednio po przybyciu do szpitala. Prosimy w miarę możliwości skorzystać z opcji uzupełnienia ankiety online. Znacząco przyspieszy to nasze działanie i skróci Państwa czas przebywania na terenie szpitala.
 3. Przed wejściem do szpitala zostanie Państwu obowiązkowo zmierzona temperatura. Osoby, które nie zgodzą się na badanie lub będą miały wynik powyżej 37 st. C nie zostaną wpuszczone na teren placówki.
 4. Zostaną Państwo poproszeni o zdezynfekowanie rąk.
 5. Pamiętajmy o noszeniu obowiązkowej maseczki lub zakrycia w inny sposób nosa i ust – zgodnie z ogólnymi zaleceniami.
 6. Prosimy o dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej.
 7. Prosimy o zachowywanie wyznaczonego dystansu społecznego minimum 1,5 m od osób przebywających w szpitalu.

Jednocześnie informujemy, że:

 • w czasie konsultacji nasi lekarze będą wyposażeni w maseczki, przyłbice i niezbędny strój ochronny,
 • miarę możliwości przemeblowaliśmy nasze gabinety tak, aby zwiększyć dystans w czasie zbierania wywiadu medycznego,
 • wszyscy nasi lekarze prowadzą konsultacje online i bardzo prosimy aby wstępnie odbyć wizytę właśnie w ten sposób i być może uda się Państwa problem rozwiązać już na tym etapie.  Jeśli okaże się, że konsultacja online nie jest wystarczająca – lekarz zdecyduje o umówieniu się na wizytę w naszej przychodni stacjonarnej. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że Państwa stan zdrowia zostanie zweryfikowany w najbezpieczniejszy możliwy sposób, bez jakiejkolwiek straty jakości oferowanego świadczenia medycznego.

W ZAKRESIE LECZENIA W SZPITALU (operacje/zabiegi):

 1. Każda osoba, która zostanie zakwalifikowana do leczenia operacyjnego będzie poddana testowi genetycznemu na koronawirusa metodą RT-PCR na 2 dni przed planowanym leczeniem operacyjnym. Nasz personel medyczny również poddawany jest cyklicznie testom genetycznym i serologicznym, aby zapewnić Państwu bezpieczne leczenie w najlepszych warunkach.
 2. Prosimy, aby po otrzymaniu informacji telefonicznej o zakwalifikowaniu do zabiegu zadbali Państwo o ograniczenie kontaktów społecznych i unikali wyjść z domu. Wszystko po to, aby nie narażać się na możliwość zarażenia koronawirusem bezpośrednio przed zabiegiem.
 3. Państwa lekarz prowadzący przeprowadzi z Państwem rozmowę informującą w rzetelny sposób o wszystkich aspektach, ryzyku wykonywania zabiegu w tych trudnych dla nas czasach i szczególnych środkach ostrożności jakie obowiązują w naszym szpitalu. Prosimy o stosowanie się do zaleceń lekarza i mówienie prawdy o swoim stanie zdrowia.
 4. Personel naszego szpitala nosi maseczki i również Państwo będziecie proszeni o ubieranie maseczek podczas przebywania poza Państwa pokojem.
 5. Podczas hospitalizacji będą Państwo przebywać w nowoczesnych, komfortowych, 1-osobowych pokojach.
 6. Rehabilitacja będzie odbywała się w Państwa pokoju.
 7. W każdym pokoju znajduje się dystrybutor ze środkiem dezynfekcyjnym.

Przed przyjściem do szpitala – w celu dalszego leczenia i hospitalizacji – prosimy stosować się do ogólnych zasad dotyczących wejścia do naszej placówki medycznej.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy za Państwa zrozumienie i stosowanie się do wszystkich procedur. Powstały one po to, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie w tym trudnym dla nas czasie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zapewnić Państwu jak najlepsze, bezpieczne warunki leczenia w czasie pandemii.