Przedłużamy ograniczenie działalności medycznej szpitala do 5 kwietnia

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o przedłużeniu ograniczenia działalności medycznej szpitala do 5 kwietnia br. W praktyce oznacza to dalsze wstrzymanie działalności stacjonarnej przychodni specjalistycznej w naszym szpitalu oraz znaczne ograniczenie przeprowadzania planowych zabiegów i operacji. Ograniczamy możliwość wykonania operacji do sytuacji pilnych tzn. takich, których zaniechanie spowodowałoby utratę sprawności ruchowej, zdrowia lub życia Pacjenta.

Decyzja ta podyktowana jest faktem, że chcemy pomóc w jak najszybszym zatrzymaniu epidemii koronawirusa i ochronić Państwa przed niepotrzebnym narażeniem na utratę odporności. Jest to możliwe tylko, jeśli wszyscy zachowamy najwyższe standardy higieniczne i będziemy unikać kontaktu z osobami, które są zarażone lub podejrzewają, że mogły zostać zainfekowane wirusem. Rozumiemy też, że niektóre procedury medyczne nie mogą czekać, dlatego podjęliśmy trudną dla nas wszystkich decyzję o wznowieniu zabiegów i operacji planowych w mocno ograniczonym zakresie.

Nasze zabiegi będą odbywały się wg. aktualizowanego na bieżąco planu, ścisłej kwalifikacji i z zachowaniem specjalistycznych,  szczegółowych procedur oraz wzmożonych środków ostrożności mających na celu przeciwdziałanie ryzyku zakażania pacjentów wirusem SARS CoV- 2. Cały Zespół Medyczny to osoby, które pracują jedynie w naszej placówce i nie mają kontaktu z innymi placówkami ochrony zdrowia. Prosimy o stosowanie się do wytycznych i procedur, które obowiązują w naszym szpitalu.

  • W dalszym ciągu nasza poradnia działa jedynie online. Szczegóły dotyczące konsultacji online znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://orthos.pl/zapraszamy-na-konsultacje-online/
  • Obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów, wejścia na teren szpitala przez osoby towarzyszące pacjentom lub inne – postronne.
  • Każda osoba wchodząca do budynku jest badana i ankietowana. Konieczna jest też dezynfekcja rąk.
  • Wszystkie szczegółowe procedury są także omawiane z Pacjentami podczas rozmów telefonicznych z naszymi Opiekunkami i Lekarzami. Tak, aby nic nie stanowiły dla Państwa zaskoczenia przed przybyciem do naszego szpitala.
  • W godz. od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku do Państwa dyspozycji pozostają nasze Rejestratorki oraz Opiekunki Pacjenta. Pod nr tel. 71 73 58 700 mogą Państwo skontaktować się z nimi i omówić wszelkie kwestie dotyczące działania naszego szpitala i przychodni.

Dziękujemy za wszelkie słowa wsparcia i wyrozumiałość.

Z poważaniem,

Krzysztof Kotela – Prezes Zarządu

lek. Piotr Fudalej – Dyrektor Medyczny