Wykonywane zabiegi:
Skrzywiona przegroda nosowa jest jednym z częściej występujących schorzeń laryngologicznych. Przegroda nosa dzieli jamę nos na dwie części, rzadko jest ustawiona idealnie symetrycznie.
Przewlekłe zapalenie migdałków jest wynikiem nawracających ostrych zapaleń migdałków podniebiennych, niemniej może rozwinąć się także przy braku ewidentnych objawów angin.
Migdałek gardłowy (tzn. III migdałek) jest skupiskiem tkanki limfatycznej zlokalizowanej na stropie nosogardła (za jamą nosa i powyżej podniebienia miękkiego).
Ucho środkowe połączone jest z nosogardłem za pomocą trąbki słuchowej (Eustachiusza), przez którą powietrze dostaje się do jamy bębenkowej.
Migdałki podniebienne (inaczej boczne) są skupiskami tkanki limfatycznej zlokalizowanymi na bocznej ścianie gardła środkowego pomiędzy łukami podniebiennymi.
Niedrożność dróg łzowych spowodowana jest najczęściej nawracającymi stanami zapalnymi. Może być również stanem wrodzonym.
Endoskopowa operacja zatok przynosowych (FESS) jest zabiegiem przeprowadzanym w przewlekłym zapaleniu zatok obocznych nosa.
Nawracające ostre stany zapalne lub nie leczone wysiękowe zapalenia ucha środkowego prowadzą do przewlekłego stanu zapalnego objawiającego się wyciekami z ucha i niedosłuchem.
Perforacja błony bębenkowej jest wynikiem stanu zapalnego lub urazu. Przy uszkodzeniach błony bębenkowej może również dojść do uszkodzenia kosteczek słuchowych.