Lifting Twarzy

Operacje

W miarę upływu czasu wygląd twarzy zmienia się i widoczne stają się skutki grawitacji, promieniowania słonecznego i codziennego stresu. Wpływ tych czynników można zaobserwować szczególnie na skórze twarzy i szyi. Objawia się w postaci jej zwiotczenia i opadania. Dochodzi do powstawania zmarszczek.
Między nosem a ustami tworzą się niekiedy głębokie zmarszczki, tzw. bruzdy ustno-nosowe. Oznacza to, że napięcie skóry w okolicy dolnej szczęki i na szyi słabnie i wiotczeje. Na szyi pojawiają się fałdy z wyraźnie luźną skórą w okolicy podbródka.

Oznaki te można w bardzo łatwy i prosty sposób usunąć przy pomocy operacji tzw. liftingu twarzy
i/lub liftingu szyi (facelift i necklift).

Poprzez usunięcie nadmiernej ilości rozluźnionej skóry, ewentualnie i nadmiernej ilości tłuszczu i wzmocnieniem podskórnego aparatu powięźi mięśni mimicznych twarzy, osiągniemy efekt naciągniętej skóry twarzy i szyi. To ostatecznie doprowadzi do usunięcia zmarszczek i wyżej wymienionych śladów
starzenia się twarzy.


Cięcie jest zazwyczaj prowadzone w dolnej, owłosionej części skroni, gdzie biegnie naturalną linią przedniego brzegu małżowiny usznej i dalej za płat ucha, umiarkowanie do góry, w kierunku części małżowiny usznej. Jeżeli operacja wymaga ingerencji w okolicach podbródka, małe cięcie może być przeprowadzone również pod brodą.
Skórę na skroniach twarzy i szyi, przy pomocy delikatnej preparacji uwalnia się od niżej położonych struktur i po dokładnym wymierzeniu, usuwa się jej nadmiar. W przypadku grubszej warstwy tłuszczu, zwłaszcza w okolicy podbródka, może być zabieg kombinowany z delikatną liposukcją tej części ciała. W taki sam sposób jak skórę, w celu otrzymania długo trwającego efektu, konieczne jest też napięcie podskórnego aparatu powięźi mięśni mimicznych twarzy tzw. SMAS lift.
Po obu stronach pod skórą szyi i twarzy może być poprowadzony dren, który w pierwszej kolejności odprowadza płyny, które mogłyby w przeciwnym wypadku gromadzić się pod skórą, co w efekcie końcowym wyraźnie skomplikowałoby proces gojenia.


2-3 godzinyCzas trwania zabiegu

1 dzieńPobyt w klinice

analgosedacjaZnieczulenie

15 dniZalecany czas pobytu pod kontrolą lekarza

Zalecenia przed operacją:

  • nie zażywanie Aspiryny i leków pochodnych na 7 dni przed zabiegiem
  • powstrzymanie się od picia alkoholu, mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem
Zalecenia po operacji:

  • unikanie wysiłku fizycznego, ćwiczeń przez 3-4 tygodni po zabiegu
  • masaż blizn
  • stosowanie kremu poprawiającego wygląd blizn np. Dermatix
  • unikanie nadmiernego opalania się przez 5-6 tygodni po zabiegu