Ograniczenie działalności medycznej szpitala – komunikat

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o ograniczeniu działalności medycznej szpitala na najbliższe dwa tygodnie to jest od 16 marca do 29 marca br. W praktyce oznacza to zawieszenie przeprowadzania wszystkich planowych zabiegów i operacji oraz wstrzymanie działalności stacjonarnej przychodni specjalistycznej w naszym szpitalu.

Decyzja ta podyktowana jest faktem, że chcemy pomóc w jak najszybszym zatrzymaniu epidemii koronawirusa i ochronić Państwa przed niepotrzebnym narażeniem na utratę odporności. Jest to możliwe tylko, jeśli wszyscy zachowamy najwyższe standardy higieniczne i będziemy unikać kontaktu z osobami, które są zarażone lub podejrzewają, że mogły zostać zainfekowane wirusem. Odwiedziny w stacjonarnej przychodni specjalistycznej są jedną z sytuacji, w której takiego kontaktu nie można wykluczyć. Dlatego do tej pory apelowaliśmy o odwoływanie wizyt przez osoby przeziębione, chore lub podróżujące z pasażerami zarażonymi koronawirusem, dbaliśmy o zbieranie rozszerzonego wywiadu epidemiologicznego od każdego Pacjenta przekraczającego progi naszego szpitala, zakazaliśmy odwiedzin na oddziałach szpitalnych, a dziś definitywnie prosimy i apelujemy – zostańmy w domu. Bez względu na to czy czujecie się dobrze, czy też jesteście przeziębieni. Nie wyklucza to monitoringu naszego stanu zdrowia, a co więcej wzmaga naszą czujność i ostrożność!

Chcemy abyście zawsze mogli na nas liczyć i czuli się bezpiecznie oraz komfortowo w naszym szpitalu, dlatego zapewniamy, że pozostajecie pod naszą opieką i możecie się z nami skontaktować telefonicznie – tel. 71 73 58 700 w godz. od 8:00 do 15:00 lub mailowo office@orthos.pl. Pod numerem telefonu 661 600 805 mogą Państwo uzyskać informacje na temat e-recept i e-zwolnień lekarskich. Wszelkie odpowiedzi na pytania, informacje będziemy przekazywać na bieżąco. Za pośrednictwem naszych dedykowanych Opiekunek Pacjenta Państwa Lekarze będą służyć pomocą, wsparciem i będą w sposób zdalny monitorować wszystkie zapytania.

Informacje o wznowieniu przyjęć będziemy przekazywać Państwu niezwłocznie po odwołaniu decyzji o wstrzymaniu działalności medycznej szpitala i przychodni.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie i zapewniamy, że możecie na nas liczyć. W misji naszego szpitala, która brzmi: „leczymy nowocześnie, bezpiecznie i z sercem” nic się nie zmieniło. Każdy jej element wypełniamy poprzez podjęcie tej trudnej, ale niezwykle potrzebnej i mogącej uratować życie każdemu z nas decyzji.

Z poważaniem,

Krzysztof Kotela – Prezes Zarządu

lek. Piotr Fudalej – Dyrektor Medyczny