Operacja ucha środkowego z powodu zmian zapalnych lub perlaka

Operations

Nawracające ostre stany zapalne lub nie leczone wysiękowe zapalenia ucha środkowego prowadzą do przewlekłego stanu zapalnego objawiającego się wyciekami z ucha i niedosłuchem. Z czasem pojawiać mogą się zawroty głowy, porażenie nerwu twarzowego lub zapalenie opon mózgowo rdzeniowych.

Perlak ucha środkowego jest rodzajem zapalenia, w którym wytworzył się guz złożony z zakażonych komórek nabłonka wielowarstwowego płaskiego rogowaciejącego. Guz ten nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu, a jego rozrost powoduje niszczenie otaczającej tkanki kostnej. Konieczne jest wtedy leczenie operacyjne.


Operacja polega na usunięciu zmian zapalnych z wyrostka sutkowego oraz jamy bębenkowej. Cięcie wykonywane jest za małżowina uszną. Następnie za pomocą wiertarki operacyjnej frezuje się kość wyrostka sutkowego i usuwa zawarte w nim zmiany zapalne. Podczas zabiegu może być konieczne usunięcie z jamy bębenkowej kosteczek słuchowych objętych stanem zapalnym. Rekonstrukcję kosteczek słuchowych można wykonać podczas tego samego zabiegu lub w drugim etapie.


2-3 hDuration of the treatment

2-3 dniStay in the clinic

ogólneAnesthesia

1 miesiącRecommended stay under the supervision of a doctorArrive for a visit
How can we help you?

Arrive for a visit


* By sending the form, I agree to submit the offer and process and store my personal data for marketing purposes in accordance with the Personal Data Protection Act of 29 August 1997.