Nowoczesne małoinwazyjne leczenie wypadania lub obniżenia macicy – boczna uteropeksja sposobem Dubuisson

Operations

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia wypadania lub obniżenia narządu rodnego wprowadzona w wiodących klinikach w Europie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu naszego szpitala możemy wreszcie zaproponować tę metodę również naszym pacjentkom.


Zabieg polega na laparoskopowym podwieszeniu macicy lub pochwy do powięzi mięśni prostych brzucha, za pomocą specjalnej, zaawansowanej technologicznie siatki. Ma ona za zadanie zastąpić rozciągnięte lub uszkodzone więzadła utrzymujące macicą. Dzięki tej metodzie można osiągnąć „podciągnięcie” macicy na właściwą pozycję, niwelując jej wypadanie. Operację można przeprowadzić w różnych typach obniżenia narządów miednicy mniejszej tj. w przypadku obniżenia przedniego (pęcherz moczowy), środkowego (macica) lub tylnego (odbytnica) kompartymentu narządu rodnego.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, metodą laparoskopową. Na skórze brzucha wykonywanych jest kilka nacięć śr. od 5-10mm. Rany te goją się około 7-10 dni i praktycznie nie pozostają po nich żadne ślady. Zwykle pacjentka wypisywana jest do domu następnego dnia po zabiegu, lecz czasami istnienie konieczność pozostania o jeden dzień dłużej. Ponieważ dolegliwości bólowe po zabiegu są bardzo niewielkie, stosuje się w domu jedynie ogólnodostępne leki przeciwbólowe. 1-2 dni po zabiegu można powrócić do typowych codziennych zajęć, natomiast wzmożony wysiłek oraz aktywność seksualna zalecane są po odczekaniu 6-8 tygodni. Z uwagi na fakt, iż operacja przeprowadzana jest małoinwazyjną metodą laparoskopową, rekonwalescencja jest bardzo szybka. Długotrwałe wyniki jeśli chodzi o poprawę statyki narządu rodnego są bardzo dobre.


90 minutDuration of the treatment

2 dniStay in the clinic

ogólneAnesthesia

3 miesiąceRecommended stay under the supervision of a doctorArrive for a visit
How can we help you?

Arrive for a visit


* By sending the form, I agree to submit the offer and process and store my personal data for marketing purposes in accordance with the Personal Data Protection Act of 29 August 1997.