dr Arkadiusz Koniarski w naszym Zespole

WITAMY W ORTHOS TEAMIE!
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy dr Arkadiusza Koniarskiego – eksperta w dziedzinie ortopedii, który dołączył do naszego Zespołu. Doktor Koniarski specjalizuje się m.in. w leczeniu FAI – konfliktu udowo-panewkowego – przyczyny nawet od 50% do 70% zwyrodnień stawów, skutkujących u pacjentów w późniejszym wieku koniecznością zastosowania endoprotezy biodra!

Konflikt udowo-panewkowy to też prawdopodobnie najczęstsza patologia powodująca ból pachwiny u nastolatków i młodych dorosłych!

FAI powstaje podczas nadmiernego tarcia w stawie biodrowym. Jest ono spowodowane nieprawidłową budową stawu lub wyroślami kostnymi zmniejszającymi zakres ruchu. Nieleczony konflikt z czasem może doprowadzić do całkowitego wytarcia chrząstki – artrozy (choroby zwyrodnieniowej stawu).

Osoby dotknięte konfliktem panewkowo-udowym zrywają około 10 razy częściej więzadło krzyżowe przednie i łatwiej ulegają urazom kolan i stawów skokowych.

Jakie są obawy konfliktu panewkowo-udowego?
▶️Ból w pachwinie związany z ruchem biodra. Dolegliwości bólowe przedniej (pachwina), bocznej (krętarz i okolice) i tylnej okolicy biodra (pośladek)
▶️Ból może być opisywany zarówno jako tępy jak i ostry
▶️Skargi na blokowanie, przeskakiwanie i zahaczanie w biodrze
▶️Ból może pojawiać się głęboko w biodrze lub w okolicy pachwiny po dłuższym siedzeniu lub chodzeniu
▶️Utrudnienie wchodzenia
▶️Ograniczenie ruchomości w biodrze
▶️Ból dolnej okolicy pleców
▶️Ból w pośladku lub górnej części uda czasem promieniujący do kolana (szczególnie wewnętrzna strona kolana)
▶️Ból kolana

Jeśli Waszemu codziennemu życiu towarzyszą tego typu dolegliwości bólowe – warto sprawdzić czy to właśnie nie FAI jest ich przyczyną.
Zapraszamy do konsultacji z naszym Ekspertem. Najbliższe terminy wizyt możliwe są do umówienia już w piątek 19 lipca!
☎️ +48 71 7358700
Konsultację u dr Koniarskiego mogą Państwo również umówić tutaj.