Badania kliniczne

Ze względu na dynamiczny rozwój zarówno nauk jak i technologii medycznych, oraz ciągłym poszukiwaniu terapii bezpieczniejszych dla naszych Pacjentów nasz szpital od 2015 roku zaangażowany jest w prowadzenie Badań Klinicznych. 

Aktualnie prowadzimy badania kliniczne z  zakresu onkologii, niemniej jednak ze względu na szeroko rozwiniętą działalność ortopedyczną jesteśmy otwarci na prowadzenie badań w tej dziedzinie. 

W zakresie badań klinicznych oferujemy Państwu:

  • szpital specjalistycznie przystosowany do wszelkiej możliwej terapii ortopedycznej począwszy od leczenia urazów, a skończywszy na skomplikowanych operacjach. Posiadamy wykwalifikowany personel z zakresu ortopedii, anestezjologii, jak i również personel pięlęgniarski posiadający doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych zgodnie z zasadami ICH GCP. 
  • Szpital wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt niezbędny w codziennej praktyce lekarskiej.  Posiadamy również certyfikowany sprzęt taki jak: EKG, USG, RTG, wirówki do odwirowywania próbek,  lodówki z pomiarem temperatury oraz komorę laminarną do przygotowywania leków cytostatycznych. 
  • Współpracujemy ze specjalistami z zakresu : Onkologii, Neurologii, Urologii, Ginekologii, Pulmonologii, Chirurgii, Kardiologii. 
  • Współpracujemy  z ośrodkami posiadającymi CT, MRI oraz oddziałami specjalistycznymi, zapewniającymi możliwość przeprowadzenia szerokiego zakresu procedur wymaganych danym protokołem
  • Niezbędne wsparcie w zakresie przechowywania leków daje nam Apteka Szpitalna, w której wykwalifikowany personel przygotowany jest do przygotowywania zarówno produktów badanych jak i również leków cytostatycznych. 
  • Nadzór administracyjny nad prowadzeniem badania prowadzi dedykowany ku temu koordynator, który posiada pełną wiedzę z zakresu prowadzenia dokumentacji medycznej, współpracy z monitorami od momentu wizyty otwierającej ośrodek, wprowadzania danych do eCRFu oraz pełnej logistyki dotyczącej terminowych wizyt pacjentów w ośrodku, wysyłania próbek laboratoryjnych, współpracy z ośrodkami zewnętrznymi jak i również z badaczami i monitorami.  

FEASIBILITY – w celu nawiązania współpracy z zakresu prowadzenia badań klinicznych prosimy o kierowanie propozycji: 

–  Krzysztof Kotela – prezes szpitala email: kkotela@orthos.pl

–  lek. Piotr Fudalej – dyrektor ds. medycznych : pfudalej@orthos.pl