Szkolimy się!

Za nami wyjątkowo pracowity, ale też pełen nowych doświadczeń i zdobywania nowej wiedzy tydzień! Nasi fizjoterapeuci: Agata Gawlikowska-Majewska, Nicole Matalińska, Ewa Guzy oraz Sebastian Kuflikowski, a także dr Tomasz Nowak  wzięli udział w szkoleniu „Fizjoterapia i usprawnianie po operacjach artroskopowych kolana”, które poprowadzili dr hab. n. med. Bogusław Sadlik, dr n. med. Adrian Błasiak, a także dr Piotr Kotajny.

To bardzo ważne, aby w codziennej pracy lekarz i fizjoterapeuta uzupełniali się i kompleksowo leczyli pacjentów. Dzięki temu efekty tej pracy są jeszcze lepsze! Usprawnienie, odpowiednie ćwiczenia oraz obserwowanie ciała pacjenta po zabiegach ortopedycznych ma kluczowe znaczenie dla jego stanu zdrowia i powrotu do pełnej sprawności! Fizjoterapeuta i ortopeda muszą dokładnie wiedzieć jak postępować z takim pacjentem i jak pomagać sobie oraz pacjentowi w tym procesie. Tego typu szkolenia są bardzo ważne w naszej codziennej pracy!

Uczestnicy szkolenia zajmowali się m.in. tematyką anatomii palpacyjnej stawu kolanowego, analizą testów klinicznych i badań MRI. Dyskutowali o zasadach leczenia pooperacyjnego po naprawie łakotek i więzadeł oraz poznawali i analizowali zasady leczenia pooperacyjnego po naprawie uszkodzeń chrzęstnych. Nie zabrakło też praktycznych pokazów anatomicznych.

Dziękujemy za porcję cennej wiedzy